Myjki ciśnieniowe kategoryzacja

Myjki ciśnieniowe kategoryzacja. Czym dokładnie jest myjka ciśnieniowa, jakie są główne kategorie? Jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie do mycia, czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Wykorzystujące w pracy technologię ciśnieniową. Chodzi o to, że w procesie czyszczenia wykorzystywany jest strumień (bądź kilka strumieni) wody, która jest skierowana bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię. Siła tego strumienia, w połączeniu z temperaturą wody, środkami czyszczącymi i odpowiednimi umiejętnościami operatora urządzenia powoduje, że brud znika w mgnieniu oka.

Jak zdefiniowane są kategorie myjek ciśnieniowych?

Myjki ciśnieniowe kategoryzacja. Przede wszystkim, że względu na wykorzystywaną temperaturę wody, wyróżniamy zimnowodne i ciepłowodne. Zimnowodne pozwalają na stosowanie dedykowanych, specjalistycznych detergentów, w ich pracy nie jest wymagana wysoka temperatura wody. Mają z reguły mniejszą, kompaktową obudowę. Są zwrotne, nie zajmują dużo miejsca. Tego typu produkty stosuje się w trudno dostępnych miejscach: powierzchniach magazynowych, zakamarkach fabrycznych. Wykonuje doskonale zadania na powierzchniach, na których znajduje się wszelkiego rodzaju sprzęt stacjonarny (stoły produkcyjne, maszyny przemysłowe). Usunięcie uporczywych, trudno zmywalnych zabrudzeń odbywa się dzięki wysokiemu ciśnieniu wody i ogromnej wydajności tłoczenia. Dzięki specjalnemu wyposażeniu, tego typu myjka może pracować równolegle w kilku miejscach. Dobrym przykładem takiego urządzenia są modele SC UNO 4M-160/720 lub SC UNO 4M-160/1050. Urządzenia z tej kategorii cechują się niskim zużyciem energii elektrycznej, wody, nagrzewają się w stosunkowo niskiej temperaturze. Myjki ciepłowodne pracują z wykorzystaniem ciepłej bądź gorącej wody (kategoria gorącowodne). Można je zdefiniować jako urządzenia do ciężkich zadań. W procesie czyszczenia wykorzystuje się wodę podgrzaną do odpowiedniej temperatury oraz zestaw niezbędnych detergentów. Pozwala to na usunięcie najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Ze względu na aspekt logistyczny, wyróżniamy myjki mobilne i stacjonarne.

Mobilne mają z reguły nieduże wymiary, są lekkie muszą być łatwe w transporcie. Oczywiście, pozwalają na realizację profesjonalnych działań.  Charakteryzują się lekkością, łatwym transportem, niskim zużyciem mediów i ogólną ergonomią. Myjki stacjonarne pracują w jednym, określonym punkcie, na przykład hala przemysłowa. Ze względu na gabaryty, specyfikę pracy i wagę, nie przenosi się ich z miejsca na miejsce. Dzięki temu nie ma też potrzeby ich stałej konfiguracji, dzięki temu są łatwe w obsłudze. Tego typu myjki mają podłączony zestaw węży, specjalnych lanc – dzięki temu może być obsługiwana przez kilku pracowników równocześnie. Wraz z zestawem dedykowanych akcesoriów tego typu sprzęt to profesjonalny oręż w walce z każdym, nawet nieusuwalnym wcześniej brudem.

Podział ze względu na sposób podgrzania wody

Myjki ciśnieniowe różnią się także w zależności od sposobu, w jaki podgrzewana jest woda. Część produktów wykorzystuje energię elektryczną do podgrzewu wody.  Istnieją także modele napędzane silnikami spalinowymi z podgrzewem olejowym.  Wykorzystywane na przykład na budowie, w trudno dostępnym terenie. Tego typu myjka może wykorzystywać w swojej pracy wodę z naturalnych źródeł: rzeki, basenu, zbiornika p/pożarowego, strumienia.

Ostatnia kategoria zależna jest od sposobu obsługi. Generalnie, myjka ciśnieniowa obsługiwana jest przez doświadczonego, wyszkolonego pracownika. Wyjątkiem są myjki samoobsługowe. Znamy je na przykład ze stacji benzynowych.